IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

By Posted on 0 3 m read 1.5K views

Jeśli chodzi o pojemność baterii, to wysoka cena wcale nie oznacza, że tylko taki telefon zniesie dłuższe rozmowy. Przykładowo telefon Xiaomi Mi6 chińskiej i dość młodej marki ma baterię o pojemności 3400 mAh. Tak samo jest w przypadku smartfona Xiaomi Redmi S2. Tymczasem iPhone XS to bateria o pojemności zaledwie ok. 3200 mAh, a modele XR czy X to już zakres 2 658 – 2716 mAh.

Telefon Xiaomi z lepszą baterią niż iPhone?

Na tym tle wiele telefonów Xiaomi, a nawet wielu droższych marek, nie wypada tak źle. Zobacz, jak rozwiązano kwestię żywotności baterii w różnych telefonach Xiaomi z 2018 roku i porównaj to z droższymi markami.

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

Jak widać cena ani marka nie gwarantują żywotności. Dokonując wyboru, warto porównywać pod tym kątem modele. Dodatkowo dobrym pomysłem jest korzystanie tylko z nowej i sprawnej ładowarki danego producenta. Podróbki czy kilkuletnie ładowarki do telefonów czasem drenują baterię telefonu.

Kolejną rzeczą, o której lepiej pamiętać, jest rozważne korzystanie z funkcji hot-spot. Duże pakiety danych w telefonach sprawiają, że wiele osób korzysta z nich jak z przenośnego routera do dzielenia się internetem ze znajomymi czy korzystania z niego na laptopie. Wystarczy kilka godzin, by telefon zamieniony w hot-spot całkowicie się rozładował, a po kilku tygodniach takiego traktowania bateria prawdopodobnie nie będzie już tak sprawna jak wcześniej.

Jak zadbać o baterię telefonu prostymi sposobami?

O żywotność baterii można zadbać też prostymi trikami. Najprostszy to kasowanie nieużywanych aplikacji i regularne czyszczenie pamięci. Poza tym warto prześledzić, która aplikacja zużywa najwięcej energii i ją wyłączyć, a przynajmniej ograniczyć jej funkcjonalność. Również wyłączenie powiadomień i działania w tle znacznie zmniejsza pobór energii. Nie wszystkie aplikacje powinny też automatycznie pobierać aktualizacje, bo może to mocno drenować zasoby telefonu.

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

Często problemy z żywotnością telefonu są w miejscach o słabym zasięgu, choć wydawałoby się, że akurat tam nie da się surfować po sieci. Jednak aparat może mocno się przegrzewać od ciągłego wyszukiwania sygnału i szukania sieci. Dlatego równie dobrze można w czasie weekendu za miastem włączyć tryb samolotowy. Bateria będzie starczała na dłużej, a maile i tak będzie się dało odebrać dopiero po znalezieniu się w strefie zasięgu.

Kultowy telefon z mocną baterią powraca

Dla niektórych to wciąż za mało i nadal trudno im znieść ładowanie telefonu po każdym przyjściu z pracy do domu. Ci z nostalgią wspominają Nokię 3310, z której można było korzystać tydzień lub dłużej. Jest dla nich dobra wiadomość, bo uwspółcześniony model kultowej Nokii, który marka wypuściła w 2017 roku, też wytrzymuje do 744 godzin po włączeniu, co przekłada się na pełny miesiąc użytkowania.

ImperiumTapet.com
signature

Share this article

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No Comments Yet.