Top tapety
klimrob
klimrob Tapet: 109562
W tym miesiącu: 1599
Zobacz profil użytkownika

zaawansowane szukanie

Kalibracja monitora

Dodany w dniu 27.12.2015

O co chodzi z kalibracją i dlaczego jest taka przydatna, kiedy po wykonaniu grafiki lub obróbce zdjęcia okazuje się, że na jednym komputerze kolory są inne, a na drugim inne, nie wspominając już o tych po wydrukowaniu danego pliku. I tym razem nie ma to nic wspólnego z błędnym zapisem pomiędzy RGB a CMYKiem, aż chciałoby się napisać ile monitorów, tyle interpretacji kolorów. Pamiętajmy, że fabryczne ustawienia monitorów są dedykowane do prac biurowych. Oznacza to, że ustawienia te nie służą do przeglądania fotografii, ale mają za zadanie nie męczyć wzroku przy wielogodzinnej pracy przed monitorem.

czytaj więcej ...

Zacznijmy jednak od początku, czym jest profil barwny? Jest to system, który opisuje w jaki sposób urządzenie reprodukuje kolory, które są zapisane w pliku o rozszerzeniu icc. Informacje zawarte w tych plikach informują system zarządzania barwą, jakich kolorów ma użyć do wyświetlania na monitorze. Aby uzyskać dokładny profil barwny monitora, potrzebne są do tego kolorymetr lub spektrofotometr oraz oprogramowanie dedykowane przez producenta danego monitora. Spełniając te warunki, można przejść do kalibracji monitora.

monitory

Jest to, taka jego regulacja, która pozwala wyświetlać obraz o zadanych parametrach jasności, temperatury punktu bieli i gradacji odcieni. Są dwa rodzaje kalibracji – kalibracja sprzętowa lub programowa. Przyjrzyjmy się najpierw tej drugiej. W tym procesie korekcja następuje pomiędzy otrzymanymi na monitorze wartościami odcieni a tymi zadanymi poprzez regulację sygnału wyjściowego karty graficznej. W ten sposób udaje nam się osiągnąć zadany poziom odwzorowania bieli, ale następuje on kosztem utraty odwzorowania innych odcieni. Niestety, kalibracja programowa nie jest w stanie odwzorować niektórych tonów i odcieni barw. W przypadku kalibracji sprzętowej możliwe jest odwzorowanie odpowiedniego poziomu bieli jak i innych odwzorowań dla barw podstawowych, bez utraty odcieni. Wyświetlanie obrazów w skali szarości także występuje bez dominanty jednego z kolorów podstawowych. Jest to spowodowane tym, że korekta następuje bezpośrednio na tabeli kolorów, zapisanej w elektronice dodatkowego monitora, którym dokonuje się poprawnej kalibracji.

Przed zakupem odpowiedniego monitora czy programu, polecamy skorzystanie z portalu  porownajtanio.pl, który jest porównywarką internetową. Bez problemu wyszukasz w niej interesujące cię sprzęty i z łatwością porównasz ich możliwości i ceny, co pomoże dokonać ostatecznego wyboru.

Kategorie

Tapety na Pulpit

Razem: 215063 tapet w serwisie

Nasza KlasaFaceBookGGE-Mail

Newsletter

Zapisz się, a co tydzień dostaniesz na pocztę info
o TOP tapetach !

Zapoznaj się również z regulaminem

  • SUBSKRYPCJA


Top User

Reklama


Tapety na telefon

Uwaga: Wszystkie zdjęcia, grafiki, tapety znalezione tutaj Uważa się, że są ogólnodostępne. Nie mamy zamiaru naruszać praw intelektualnych , praw artystycznych lub prawa autorskich. Wszystkie obrazy wyświetlane są z nieznanego pochodzenia i zostały odnalezione w ogólnodostępnych źródeł internetu. Jeśli jesteś pełnoprawnym właścicielem z zamieszczonych zdjęć / tapet tutaj , i nie zgadzasz się na wyświetlanie lub jej wymagają udostępnianie, skontaktuj się z nami, a my natychmiast zrobimy co jest potrzebne aby tapeta, zdjęcie, grafika została usunięta z serwisu ImperiumTapet.com. Treść tej strony jest bezpłatna , a zatem nie uzyskujemy żadnych korzyści finansowych z wyświetlania lub pobierania jakichkolwiek zdjęć / tapet . Więcej informacji w Regulaminie ImperiumTapet.com